Witamy w Forum Pomocy Superhost, gdzie możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi od innych użytkowników naszej społeczności.

Brak połącznia z bazą danych ?

+8 głosów
jestem pracownikiem jednej firmy handlowej. Od zawsze mieliśmy swój sklep internetowy, który działał ok. Dziś pojawił się komunikat " brak połączenia z bazą danych ". Mamy hosting na superhost.pl więc napisałem do BOk-u. Dostałem taką odpowiedź tyle że nie wiem co zrobić i proszę Was o pomoc.

Kod:   
Informujemy, iż Państwa konto hostingowe o nazwie ......... znajdujące się na serwerze opartym o WisePanel,
powodowało przeciążenia serwera bazodanowego poprzez zostawianie otwartych połączeń do bazy danych.

"Uprzejmie proszę o modyfikację skryptów wykorzystywanych w Państwa serwisach, tak aby po dokonaniu zmian,
w bazie danych kończyły połączenie poprzez jego poprawne zamknięcie.

W związku z powyższym zostaliśmy zmuszeni usunąć uprawnienia użytkownika ............ do bazy danych .............    "

tam gdzie kropeczki były nasze dane

Co robić ?
zapytał 20 Maj 2014 worldit (200 punktów)

1 Odpowiedź

+3 głosów
Witam serdecznie,

Na samym początku należałoby sprawdzić, który skrypt powoduje problemy z przeciążeniem bazy danych, poprzez zostawianie wysokiej ilości otwartych połączeń. Następnie po określeniu, który ze skryptów powoduje problemy, polecamy dokonać analizy jego kodu oraz odnaleźć przyczynę problemu.
Ułatwić to zadanie może zmiana hasła dostępowego dla Państwa użytkownika, który łączy się bazą danych i zaktualizowanie go w konfiguracji strony. Dzięki temu strona zostanie przywrócona do działania i będzie można sprawdzać na bieżąco co dokładnie powoduje problemy. Po zlokalizowaniu oraz wprowadzeniu odpowiednich poprawek strona powinna funkcjonować dalej bez dodatkowych niepożądanych przerw.

Polecamy również zaktualizowanie wszystkich skryptów oraz używanego systemu CMS do najnowszej wersji. Może się okazać, że wadliwy skrypt został poprawiony w nowszej wersji Państwa oprogramowania, przez co sam producent zaproponuje już rozwiązanie, naprawiając tym samym powstały problem.

Osobą która może Państwu pomóc dokonać odpowiednich operacji/poprawek, może być administrator strony WWW lub Webmaster, który ową witrynę tworzył.

Dodatkowo mogą również Państwo zasięgnąć dodatkowych informacji pisząc zgłoszenie mailowe na pomoc@superhost.pl, lub odpisując na wcześniej utworzone zgłoszenie.
odpowiedział 22 Maj 2014 SuperHost (5,400 punktów)